Metsandus

Metsa majandamine ja metsandussaaduste töötlemine  väljendatuna    EMTAK 2008 koodidega.

Kui on tekkinud küsimus, kuhu ja kellele müüa oma metsamaterjali, siis võiks vaadata kaarti, mis avaneb lingilt http://register.metsad.ee/avalik/ .

 

See on tavaline metsaregistri otsingu kaart (siit saate vaadata ka oma metsamajanduskava avalikku osa, kui toksite otsingusse kinnistu katastritunnuse - kaarte, osalist eraldiste kirjeldust, piiranguid jne, millal kava registrisse kantud on jne)

 

Kaardi aknas on vasakul skaala ja kollane nooleke, mida saab üles alla liigutada (või vajutada "+" / "-" nupukest, "+" suurendab  s.t. viib Eesti tasemelt allapoole - maakonna, valla jne tasemele).

Viige nooleke "Maakonna" juurde s.t. kaart peab olema suurendatud maakonna tasandile.

 

Nüüd vajutage vasakul olevas 3 osast koosneval menüül keskmisele "Kaardikihid" -  avanevad kõik kaardikihi nimetused, mida saate vaadata s.t. sisse ja välja lülitada. (Eraldiste kihi nägemiseks peab kaart veel suurem olema...)

 

Viimane osa on "Puidu ost" ja seal pange "linnuke" ruutu (klõpsake hiirega ruudul) selle puidu nimetuse ette, mida müüa soovite (või ligilähedase). Võite panna linnukesed ka mitme nimetuse ette.

 

Nüüd avaneb kaart, kus on ettevõtete asukohad on märgitud selliste siniste sildikestega.

Edasi viige hiirekursor (valge nool) sinise sildikese peale ja siis avaneb väike valge taustaga kastike, kus on ettevõtte nimi. Muid andmeid ettevõtte kohta lahti ei tule, ettevõtte nime järgi saate siis infokataloogidest kontaktandmeid otsida.